25 kwietnia 2017
Złote indeksy Politechniki Śląskiej rozdane!

Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom pierwszej edycji „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” odbyło się 24 kwietnia w Sali Senatu Politechniki Śląskiej. Dziewiętnastu tegorocznych maturzystów, którzy najlepiej rozwiązali specjalnie dla nich przygotowane zadania z fizyki i matematyki, od października może rozpocząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej.

Do udziału w dwuetapowym „Konkursie o złoty indeks Politechniki Śląskiej” zgłosiła się młodzież maturalna z całego Śląska. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 65 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali opublikowane na platformie konkursowej zadania z matematyki lub fizyki. Młodzież, która zdobyła największą liczbę punktów, wzięła udział w etapie finałowym konkursu, zorganizowanym 31 marca z matematyki i 1 kwietnia z fizyki.

Ostatecznie w „Konkursie o złoty indeks Politechniki Śląskiej” przyznano 9 nagród I stopnia w dziedzinie fizyki i 10 w dziedzinie matematyki. Ich laureaci mają wstęp wolny na wybrany kierunek studiów stacjonarnych I stopnia na Politechnice Śląskiej. Warunkiem jest oczywiście zdanie egzaminu dojrzałości.

Przyznano również 13 nagród II stopnia w dziedzinie matematyki. Wyróżnione tą nagrodą osoby uzyskują 40 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów w roku akademickim 2017/2018 lub w kolejnym roku.
Szczegółowe informacje o konkursie oraz listy laureatów znajdują się tutaj.

Wiadomość utworzona: 25 kwietnia 2017 11:22, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 25 kwietnia 2017 11:23, wykonana przez: Paweł Doś