25 kwietnia 2017
Premiera filmu dokumentalnego „Lustro” o Edwardzie Padkowskim

We wtorek, 25 kwietnia, o godz. 18:30 w katowickim kinie „Światowid” odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Lustro” o Edwardzie Padkowskim, żołnierzu Narodowej Organizacji Wojskowej, Armii Krajowej oraz więźniu KL Auschwitz i UB. Edward Padkowski po zakończeniu działań wojennych był wykładowcą Politechniki Śląskiej. Zmarł w 2016 roku w Gliwicach, przeżywszy 96 lat. W premierze filmu wezmą udział twórcy filmu oraz biografowie niezwykłego oddziału Armii Krajowej „Sosienki”. Obraz w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Więcej informacji o Edwardzie Padkowskim znajduje się tutaj.

Wiadomość utworzona: 24 kwietnia 2017 22:54, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 25 kwietnia 2017 11:23, wykonana przez: Paweł Doś