20 kwietnia 2017
Politechnika Śląska i JSW współpracują

Politechnika Śląska oraz Jastrzębska Spółka Węglowa zawarły porozumienie o współpracy. Umowa została podpisana 19 kwietnia w siedzibie spółki. Podpisane porozumienie jest następstwem listu intencyjnego, który został sygnowany w grudniu przez uczelnię i JSW.

Celem współpracy nowych partnerów jest przede wszystkim dobre przygotowanie kadr dla górnictwa podziemnego. Zawarta umowa określa zasady współpracy m.in. w zakresie organizacji praktyk i staży dla studentów Wydziału Górnictwa i Geologii, pozyskiwania tematów prac dyplomowych, a także organizowania wycieczek dydaktycznych do zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Ze strony Politechniki Śląskiej porozumienie sygnowali: prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz oraz dziekan Wydziału Górnictwa i Geologii prof. Franciszek Plewa. Natomiast ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej dokument podpisali p.o. prezes zarządu Daniel Ozon i zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2017 08:49, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>