8 kwietnia 2017
Spotkanie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach

Pod koniec marca w Rektoracie Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W spotkaniu ze strony Politechniki Śląskiej uczestniczyli rektor prof. Arkadiusz Mężyk, a także prorektorzy: prof. Janusz Kotowicz, prof. Bogusław Łazarz, prof. Marek Pawełczyk oraz dr hab. inż. Tomasz Trawiński, a także dziekani lub prodziekani większości wydziałów naszej uczelni. Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach reprezentowali: prezes Tadeusz Donocik, wiceprezes Tomasz Zjawiony oraz dyrektor ds. strategii i przedsięwzięć kluczowych prokurent Bogusława Bartoszek. Wizyta przedstawicieli RIG składała się z dwóch części. Podczas pierwszej Kolegium Rektorskie spotkało się z prezesami RIG, natomiast w drugiej części do rozmów dołączyli dziekani i prodziekani. Przedstawili oni oferty wydziałów w zakresie dydaktyki, realizowanych projektów, a także zaprezentowali osiągnięcia kół naukowych. Na spotkaniu omawiany był także temat udziału Politechniki Śląskiej jako współorganizatora w VII Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który pod hasłem „Uwolnić biznes” odbędzie się w październiku na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Politechnika Śląska miałaby poprowadzić panele dyskusyjne, związane z systemem kształcenia dualnego, a także brać udział w dyskusji dotyczącej wymagań współczesnego rynku pracy. Omawiana była także koncepcja zaprezentowania swoich osiągnięć przez wydziały i koła naukowe politechniki na tzw. „wyspach wiedzy” podczas targów Biznes Expo, organizowanych przy okazji kongresu. Do tej pory w kongresie udział wzięło blisko 25 tysięcy osób pochodzących z różnych środowisk zawodowych. Podczas imprezy jest okazja do spotkań z ekspertami, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów. Kongres daje okazję do zaprezentowania się w roli eksperta, a także doradcy, służącego innym swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wiadomość utworzona: 8 kwietnia 2017 14:19, autor: Paweł Doś