7 kwietnia 2017
Współpraca z Narodowym Uniwersytetem Górniczym w Dnieprze na Ukrainie nawiązana

W czwartek, 6 kwietnia, w Kijowie została zawarta umowa pomiędzy Politechniką Śląską a Narodowym Uniwersytetem Górniczym w Dnieprze na Ukrainie. Umowa została podpisana podczas odbywającego się w Kijowie Forum Uczelni Technicznych Ukrainy i Polski. Sygnowali ją: rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prof. Gennadij Pivniak, rektor Narodowego Uniwersytetu w Dnieprze a zarazem wiceprzewodniczący Asocjacji Rektorów Wyższych Uczelni Technicznych Ukrainy.

Prof. Gennadij Pivniak wraz z prorektorem ds. nauki prof. Romanem Dychkovskijem gościł na naszej uczelni 29 marca, gdzie został przyjęty przez prorektora ds. nauki i rozwoju prof. Marka Pawełczyka. Pod opieką dziekana Wydziału Górnictwa i Geologii prof. Franciszka Plewy oraz prodziekana prof. Marka Pozziego, a także kierownika Biura Współpracy z Zagranicą dr. inż. Grzegorza Kłapyty goście zwiedzili laboratoria Wydziału Górnictwa i Geologii, z którym ukraińska uczelnia będzie współpracować w pierwszej kolejności.

Podczas wizyty ukraińskich gości rozmawiano o możliwości organizacji programu podwójnych dyplomów, a także o wspólnym uczestnictwie w programach naukowo-badawczych i oświatowych, finansowanych przez struktury europejskie i północnoamerykańskie. Nowi partnerzy planują również uczestniczyć razem w projektach zamówionych przez polskie i ukraińskie korporacje.

Wiadomość utworzona: 6 kwietnia 2017 19:56, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2017 07:31, wykonana przez: Paweł Doś