4 kwietnia 2017
Nagrody Fiata rozdane!

Już po raz osiemnasty nagrodzono najlepsze prace dyplomowe i badawcze w Konkursie o nagrodę FCA. W tym roku wśród laureatów znalazły się dwie osoby z Politechniki Śląskiej. Uroczysta gala wręczenia dyplomów odbyła się w piątek, 31 marca, w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Celem konkursu organizowanego przez Fiat Chrysler Automobiles jest wspieranie młodych naukowców pasjonujących się przemysłem motoryzacyjnym i stosowanymi w nim nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu z Politechniki Śląskiej zostali: mgr inż. Katarzyna Jezierska-Krupa oraz dr inż. Magdalena Macek z Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Pierwsza z laureatek została nagrodzona za pracę magisterską pt. „Metodyka projektowania zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy pojazdu elektrycznego”. Promotorem pracy jest prof. Wojciech Skarka. Dr inż. Magdalena Macek została natomiast nagrodzona za swoją pracę doktorską pt. „Struktura własności aluminiowych materiałów nanokompozytowych wzmacnianych nanorurkami węglowymi”, która powstała pod kierunkiem prof. Leszka A. Dobrzańskiego.

W uroczystości, która odbyła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, wzięli udział laureaci ze swoimi promotorami, przedstawiciele spółek FCA, władz ATH oraz Politechniki Śląskiej – na czele z prorektorem ds. nauki i rozwoju prof. Markiem Pawełczykiem. Gościem specjalnym był prezes CRF w Turynie Giorgio Cornacchia.
W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono łącznie 12 prac z trzech uczelni: Akademii Techniczno-Humanistycznej, Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Zaproponowane przez laureatów opracowania mogą mieć zastosowanie w praktyce bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Grupy FCA. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali również nagrody pieniężne.

Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2017 09:33, autor: Paweł Doś