31 marca 2017
Spotkanie władz uczelni z Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Gliwicach

Spotkanie przedstawicieli Politechniki Śląskiej z reprezentantami Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach odbyło się w gliwickiej siedzibie firmy WASKO S.A. 28 marca. Celem spotkania było nawiązanie bezpośredniej współpracy przedsiębiorców zrzeszonych z Izbie z kadrą naukowo-badawczą naszej uczelni.

Wtorkowe spotkanie było wynikiem wcześniej przeprowadzonych konsultacji biznesowych z Regionalna Izbą Przemysłowo-Handlową w Gliwicach i Politechniką Śląską, w których z ramienia uczelni uczestniczył prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz.

W spotkaniu ze strony władz Politechniki Śląskiej uczestniczyli rektor prof. Arkadiusz Mężyk wraz z prorektorami: prof. Bogusławem Łazarzem, prof. Markiem Pawełczykiem, dr. hab. inż. Tomaszem Trawińskim i prof. Januszem Kotowiczem, a także przedstawiciele Wydziałów Budownictwa – prof. Joanna Bzówka, Mechanicznego Technologicznego – prof. Anna Timofiejczuk, Inżynierii Środowiska i Energetyki – prof. Andrzej Szlęk oraz mgr Anna Ober z Centrum Zarządzania Projektami oraz Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii dr inż. Agnieszka Labus. Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach reprezentowali: prezes Wiktor Pawlik, przewodniczący Rady RIPH Piotr Kukurba oraz dyrektor Izby – Barbara Miller-Turek. W spotkaniu wzięli łącznie udział przedstawiciele około 20 zrzeszonych w RIPH firm regionu, wśród nich gospodarz spotkania, dyrektor generalny WASKO S.A. Wojciech Wajda oraz radca handlowy konsulatu RP w Szanghaju w latach 2008-2017 Andrzej Pieczonka.

Zaproszeni na spotkanie dziekani wydziałów Politechniki Śląskiej przedstawili ofertę podległych im jednostek w obszarach możliwej współpracy, a przedstawiciele CZP oraz CITT zaprezentowali możliwości pozyskania środków finansowych na komercjalizację wyników badań oraz realizację wspólnych projektów, w tym opracowanie nowych technologii i produktów. Oprócz prezentacji możliwości współpracy przeprowadzono dyskusję, podczas której przedstawiono pomysły na badania i innowacje, jakie przedsiębiorcy chcieliby realizować we współpracy z Politechniką Śląską. Nasza uczelnia dysponuje wprawdzie blisko dwustoma gotowymi rozwiązaniami, które mogą być oferowane do wdrożenia, ale cały czas jest otwarta na propozycje nowych technologii, rozwiązań, usług czy produktów pochodzących bezpośrednio od przedsiębiorców.

Wiadomość utworzona: 31 marca 2017 14:30, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2017 14:34, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN