31 marca 2017
Międzynarodowe warsztaty studentów wydziałów architektury Politechniki Śląskiej oraz MIT

W dniach 27-30 marca odbyły się wspólne warsztaty projektowe studentów Wydziału Architektury Massachusetts Institute of Technology oraz Politechniki Śląskiej z kół naukowych: +iKAWA oraz RoKoKo, zatytułowane „Integrated Models for Housing and Landscape Remediation”.

Tematem opracowania były analizy i koncepcje projektowe scalania  terenów zdegradowanych w oparciu o tradycję zabudowy historycznych osiedli pracowniczych w pobliżu zakładów przemysłowych. Studenci opracowali trzy warianty koncepcji na terenach sąsiadujących z Katowickim osiedlem górniczym Nikiszowiec. Praca poprzedzona została kilkutygodniowymi studiami obszaru. Podczas warsztatu odbyła się wizja lokalna terenu opracowania oraz szeroko rozumianego kontekstu zabudowy historycznej.
Wspólnie opracowane koncepcje pokazały różnorodność podejść, były także ciekawym doświadczeniem w zakresie intensywnej pracy grupowej.

W warsztatach uczestniczyło czternastu studentów MIT: Diana Ang, Giovanni Bellotti, Monica Hutton, Justin Lim, Ranu Singh, Alexander Wegerling, Daya Zhang, Max Moinian, Akemi Sato, Nneka Sobres, Kelly Leilani Main, Neyeli Rodriguez, Mario Giampieri, Garine Boghossain oraz dwunastu studentów Politechniki Śląskiej: Patrycja Pokrzywa, Piotr Gabor, Artur Koszowski, Katarzyna Wiercińska, Krzysztof Kobiela, Justyna Motyka, Michał Chrapek, Karolina Chodura, Sabrina Tkaczuk, Kamil Kajdas, Karolina Szczygieł, Julia Wilkosz.
Prowadzącymi warsztaty byli: Rafi Segal i Marie Law Adams (MIT), Magdalena Żmudzińska, Jerzy Wojewódka, Krzysztof Rostański (Pol. Śl.) Jacek Krych (SARP)
Warsztaty zorganizowali: Department of Architecture MIT, SARP, Wydział Architektury Pol. Śl. i Miasto Katowice.

Wiadomość utworzona: 31 marca 2017 12:42, autor: Paweł Doś