23 marca 2017
Startuje konkurs ABB IT Challenge
ABB IT Challenge 2017

Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 tys. zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia. Pomysły można zgłaszać do 2 kwietnia.

Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie ABB, będą mieli za zadanie opracować narzędzie, które wpisze się w motto „Interact with the real world” i korzystając np. z rzeczywistości rozszerzonej czy wirtualnej, usprawni wybraną przez nich dziedzinę życia.

– Z okazji 10. rocznicy ABB IT Challenge postanowiliśmy nie ograniczać studentów i nie narzucać im dziedziny, której mogą dotyczyć projekty. Liczymy, że uczestnicy zaskoczą nas swoją kreatywnością i zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W tegorocznej edycji skupiamy się na szeroko pojętej interakcji człowieka z technologią. Chcemy, aby uczestnicy sami znaleźli grupę odbiorców swojego projektu i na podstawie ich potrzeb zaprojektowali narzędzie, które usprawni ich życie – mówi Robert Banet, koordynator projektu.

W ABB IT Challenge mogą wziąć udział drużyny dwu- lub trzyosobowe, których członkami są studenci dowolnej uczelni.

Zapisy i więcej informacji na stronie: http://itchallenge.pl/

Wiadomość utworzona: 23 marca 2017 08:59, autor: Krzysztof Gurgul
Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2017 09:17, wykonana przez: Krzysztof Gurgul