21 marca 2017
Konkurs inżynierski EBEC 2017

Trwa rejestracja drużyn chętnych do udziału w XI edycji European BEST Engineering Competition. EBEC to międzynarodowy konkurs skierowany do studentów uczelni technicznych, w którym nagradzana jest wiedza inżynierska, kreatywność i innowacyjne myślenie. Rejestracja czteroosobowych zespołów trwa do 26 marca. Test eliminacyjny dwa dni później. Zachęcamy do udziału.

Celem European BEST Engineering Competition jest wyłonienie studentów posiadających wszechstronną wiedzę inżynierską oraz praktyczne umiejętności z zakresu nauk technicznych, którzy potrafią i lubią współpracować w grupie. Rywalizacja składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest test eliminacyjny sprawdzający podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Następnie 14 najlepszych drużyn z każdego miasta przechodzi do finału lokalnego. Ten rozgrywany w dwóch kategoriach etap – Team Design i Case Study – odbędzie się w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” 11 kwietnia. Dwie najlepsze drużyny wyłonione w każdym z miast będą współzawodniczyć na finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Gdańsku w połowie maja. Laureaci tego etapu będą reprezentować Polskę podczas finału europejskiego, który odbędzie się w Brnie.

Konkurs Inżynierski EBEC Poland to wspólne przedsięwzięcie sześciu grup lokalnych Stowarzyszenia BEST (Board of European Students of Technology) działających przy wiodących polskich uczelniach technicznych – Politechnikach Śląskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Warszawskiej i Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów kierunków inżynierskich, którzy w sposób nieszablonowy chcą wykorzystać nabytą wiedzę podczas studiów.

Wiadomość utworzona: 21 marca 2017 14:43, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>