10 marca 2017
Wywiad z ministrem Jarosławem Gowinem i rektorem Politechniki Śląskiej Arkadiuszem Mężykiem oraz wystąpienie ministra

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z ministrem Jarosławem Gowinem oraz rektorem Politechniki Śląskiej Arkadiuszem Mężykiem oraz wystąpienia pana ministra. Nagrania zostały zrealizowane przez Internetową Telewizję Politechniki Śląskiej podczas konferencji EDUAL.

I Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL odbyła się na Politechnice Śląskiej 6 marca. Organizowane pod hasłem „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0” wydarzenie zgromadziło przedstawicieli świata akademickiego i przemysłu, którzy dyskutowali o współpracy szkół wyższych z firmami w zakresie kształcenia, a w szczególności o możliwościach, jakie stwarzają studia dualne, realizowane w ścisłej współpracy z przemysłem.

W konferencji EDUAL, organizowanej przez Politechnikę Śląską, miasto Gliwice oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, wziął udział m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że tematyka studiów dualnych wpisuje się z jednej strony w kontekst Planu Odpowiedzialnego Rozwoju, a z drugiej w kontekst strategii rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego. Premier zwrócił również uwagę na konieczność modernizacji procesów kształcenia w polskich szkołach wyższych.

Wiadomość utworzona: 9 marca 2017 11:45, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2017 08:25, wykonana przez: Paweł Doś