8 marca 2017
Targi InnovDays 2017

Delegacja z Politechniki Śląskiej, w skład której weszli prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk i dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. Anna Timofiejczuk, wzięła udział w targach InnovDays 2017. Organizowane przez firmę Thales wydarzenie odbyło się na początku marca w Paryżu.

Firma Thales w 2015 roku zainwestowała w badania i rozwój 707 mln euro środków własnych. Przedsiębiorstwo, które w ostatnich trzech latach wykreowało 300 start-upów i wsparło 200 prac doktorskich, zatrudnia 25 tys. osób w dziale badawczo-inżynierskim. Tematyka prac firmy Thales, dla której pracuje 10 tys. projektantów oprogramowania, obejmuje szereg zagadnień m.in. z zakresu: automatyki, robotyki, informatyki, elektroniki, metod autoryzacji dostępu, wirtualnej rzeczywistości, modelowania i symulacji, mechaniki, budowy maszyn, transportu szynowego, obiektów bezzałogowych, lotnictwa, górnictwa, inżynierii biomedycznej, diagnostyki, przetwarzania obrazów, systemów lokalizacji i nawigacji, systemów pomiarowych, nowoczesnej sensoryki, technologii obronnych, badań kosmicznych czy podwodnych.

Podczas paryskich targów InnovDays 2017 przedstawicielom Politechniki Śląskiej towarzyszył International R&T Director w firmie Thales. Patrick Plante, który planuje odwiedzić naszą uczelnię jeszcze w tym miesiącu, przedstawił prof. Markowi Pawełczykowi i prof. Annie Timofiejczuk m.in. opracowane do tej pory przez Thales technologie i prowadzone aktualnie w laboratoriach firmy badania. Podczas rewizyty na Politechnice Śląskiej Patrick Plante zapozna się z prowadzonymi na naszej uczelni badaniami w wybranych obszarach. Celem jego wizyty jest również poznanie ekspertów oraz nawiązanie współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Wiadomość utworzona: 8 marca 2017 08:46, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2017 12:46, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska