6 marca 2017
Studenci Politechniki Śląskiej wygrali Friendly Competition!

Marek Szafron, Karol Szuster, Patryk Tondaś oraz Dariusz Wieczorek – studenci I roku kierunku teleinformatyka na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wygrali jubileuszową, 25. edycję konkursu Friendly Competition, organizowanego przez firmę Fluor SA.

Tegoroczne zadanie konkursowe opracowywał zespół z biura firmy Fluor w Houston, który wygrał zeszłoroczną edycję Friendly Competition. Inspiracją do zadania był tegoroczny Super Bowl, który odbywał się właśnie w Houston. Celem biorących w rywalizacji zespołów było skonstruowanie urządzenia wystrzeliwującego piłeczkę oraz odbiornika, który imitował pracę rozgrywającego i odbiorcy w futbolu amerykańskim. Do konstrukcji modeli, jak co roku, wykorzystano materiały biurowe, takie jak: kartki, teczki, spinacze, ołówki, gumki recepturki, taśma klejąca oraz linijki.

Wiadomość utworzona: 3 marca 2017 15:36, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 6 marca 2017 08:15, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska