27 lutego 2017
Festiwal Górski Wondół Challenge w Gliwicach

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy do Gliwic i Szczyrku zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu. Gliwicka część wydarzenia odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B w piątek, 3 marca, w godz. 15.00-22.00. Zachęcamy do udziału.

Festiwal Górski Wondół Challenge to festiwal z misją. Podczas imprezy popularyzowana jest bezpieczna turystyka górska, organizowane są szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa oraz pogadanki edukacyjne dotyczące prawidłowego zachowania w górach. Przegląd filmów, a przede wszystkim występy wspaniałych gości dodatkowo wzbogacają festiwalowy program.

W tym roku jedną z największych atrakcji będzie wystąpienie Tamary Lunger, światowej sławy włoskiej himalaistki, która w Polsce będzie gościć po raz pierwszy. Oprócz niej przed publicznością wystąpią: pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar, a prywatnie wielki fan gór Rafał Sonik, legenda polskiego himalaizmu Ryszard Pawłowski, szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera Janusz Majer, mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz utytułowana biegaczka górska Anna Figura.

W trakcie gliwickiej części festiwalu odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem wydarzenia, wystawy fotografii, wziąć udział w warsztatach skiturowych i organizowanych przez GOPR szkoleniach z pierwszej pomocy. Nade wszystko zapraszamy jednak na prelekcje znakomitych gości – Miłki Raulin – najmłodszej Polki, która ma szansę zdobyć Koronę Ziemi, Bartosza Malinowskiego oraz Ryszarda Pawłowskiego.

Wiadomość utworzona: 27 lutego 2017 07:21, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2017 07:31, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN