23 lutego 2017
Das Auto Tour – wycieczka do Niemiec

Wycieczka do Niemiec dla pracowników Politechniki Śląskiej odbędzie się w dniach 18-21 maja. W programie m.in. zwiedzanie fabryki BMW, Muzeum Porsche oraz takich miast, jak: Stuttgart, Norymberga czy Drezno. Koszt udziału 950 zł. Do udziału zachęcają Dział Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Socjalnych wraz z Komisją Zakładową NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Politechniki Śląskiej. Rejestracja uczestników trwa.

W planie wycieczki m.in. zwiedzanie fabryki BMW w mieście Dingolfing, przejazd do Stuttgartu, a tam spacer po mieście, zwiedzanie Altes i Neues Schloss, Stiftkirche i placu Schillera. Oprócz tego, kolejnego dnia, wizyta w muzeum Porsche, przejazd do Norymbergi – zwiedzanie miasta, Kaiseburgu, domu Albrechta Durera, ratusza, kościołów św. Sebalda i św. Wawrzyńca. Ostatni dzień wycieczki uczestnicy spędzą w Dreźnie, gdzie wraz z lokalnym przewodnikiem będą spacerować po starówce, odwiedzą Pałac Zwinger, Hofkirche, Semperoper, Frauenkirche, Tarasy Bruchla, Kunstakademie i bibliotekę.

Koszt udziału pracowników Politechniki Śląskiej w wycieczce organizowanej przez Dział Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Socjalnych i uczelnianą Komisję Zakładową NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” to ok. 950 zł. Uprawnione osoby będą mogły skorzystać z dofinansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (z barem kawowym, wc i klimatyzacją), opiekę pilota i przewodnika miejskiego w Dreźnie, dwa noclegi w hotelach 2/3*, dwa śniadania i dwie obiadokolacje. Oprócz tego obiad w Polsce w drodze powrotnej, ubezpieczenie NNW, kosztów leczenia i bagażu. Cena nie zawiera natomiast biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 25 euro).

Osoby zainteresowane udziałem w wyciecze do Niemiec proszone są o kontakt z Anną Obrzut – telefonicznie, dzwoniąc pod nr 502 393 211 lub mailowo.

Wiadomość utworzona: 23 lutego 2017 09:07, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2017 09:10, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN