21 lutego 2017
Spotkanie z medycyną, wystawa fotografii, spektakl...

Klub Pracowników Politechniki Śląskiej tętni życiem! W tym tygodniu zapraszamy na „Spotkanie z medycyną”, podczas którego Jerzy Ciurlok będzie rozmawiał z hirudoterapeutką dr Aleksandra Golik-Prus na temat wykorzystania leczniczych właściwości pijawek oraz na wystawę fotografii Macieja Mikuły pt. „Żurawie – symbole, metafory, alegorie”. Na oba wydarzenia wstęp wolny. Już niebawem, w połowie marca, spektakl „Belfer” z Jerzym Pszoniakiem w roli tytułowej. Zapraszamy.

Spotkanie z hirudoterapeutką dr Aleksandra Golik-Prus odbędzie się we wtorek, 21 lutego, o 18.00 w siedzibie Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 3 w Gliwicach. Tematem spotkania, które poprowadzi Jerzy Ciurlok, będzie wykorzystanie leczniczych właściwości pijawek we współczesnej medycynie oraz procedury medyczne, związane z tą stosowaną od tysięcy lat terapią.

Jednocześnie zapraszamy na wystawę fotografii Macieja Mikuły „Żurawie – symbole, metafory, alegorie”, którą można oglądać w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w dni robocze w godz. 14.00-21.00. Wystawa dostępna będzie do 17 marca.

W środę 15 marca o 18.00 w klubie przy Banacha będzie można obejrzeć spektakl „Belfer” z Jerzym Pszoniakiem w roli tytułowej. „Belfer” to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. Wrażliwy, rozkochany w literaturze człowiek o duszy poety, mąż śpiewaczki występującej w chórze operowym, z dnia na dzień staje oko w oko ze współczesną młodzieżą, mającą w pogardzie nie tylko naukę, ale i wszelkie autorytety. Mający poczucie misji nauczyciel nie poddaje się, traktuje swoją pracę, jako rodzaj gry, choć bardziej pasowałoby określenie „szkoła przetrwania”. Bilety w cenie 30 zł – tylko dla pracowników uczelni(!) – do nabycia w kasie Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 21 lutego 2017 08:01, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>