14 lutego 2017
Politechniczne projekty z finansowaniem NCBiR-u

Cztery wnioski z Politechniki Śląskiej zostały pozytywnie ocenione i przyjęte do finansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w konkursie na projekty w programie Ścieżki Kopernika 2.0. Wartość uzyskanego przez uczelnię dofinansowania wynosi 821 878,76 zł.

Zgłoszone przez jednostki Politechniki Śląskiej ocenione pozytywnie pod względem formalno-merytorycznym przez NCBiR i przyjęte do finansowania w ramach konkursu nr 4/SK2.0/POWER/3.1/2016 na projekty w programie Ścieżki Kopernika 2.0 przedsięwzięcia, realizowane będą we współpracy z władzami samorządowymi Gliwic, Zabrza i Rybnika. Mają one na celu rozwój oferty Politechniki Śląskiej w zakresie realizacji trzeciej misji, jako forum aktywności społecznej w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych, odpowiadających potrzebom rynku, gospodarki i społeczeństwa. W ramach projektów:
  • Kreatywność bez barier – Trzecia misja uczelni
  • Zabrzańskie Ścieżki Kopernika
  • Ścieżki Kopernika w Zabrzu
  • Ścieżki Kopernika w Gliwicach

zostały przyznane środki na działania dydaktyczne służące rozwijaniu kompetencji uczestników w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego oraz rozwiązywania problemów i działania innowacyjnego, wykorzystujące zasoby uczelni, których efektem powinno być stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć obejmujących sposoby i metody rozbudzenia w młodzieży ciekawości, kreatywności i chęci pogłębiania wiedzy. Wsparciem zostaną objęci uczniowie, którzy uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych (liceum lub technikum) zlokalizowanych na terenie Gliwic, Zabrza i Rybnika.

Informacje na temat politechnicznych projektów dofinansowanych w programie Ścieżki Kopernika 2.0 dostępne są tutaj.

Wiadomość utworzona: 13 lutego 2017 08:05, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2017 10:12, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska