6 lutego 2017
Miasta Idei: Drogowa Trasa Średnicowa i co dalej?

Drogowa Trasa Średnicowa sprawiła, że Gliwice zyskały szybkie połączenie z innymi miastami aglomeracji. Teraz czas na ułożenie komunikacji w mieście na nowo. Wiele wskazuje na to, że wielką rolę odegra kolej metropolitalna... Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Miasta Idei”, które odbędzie się w auli B Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach dzisiaj, 6 lutego, o godz. 13.00. Wstęp wolny.

Jak budowa Drogowej Trasy Średnicowej zmieniła ruch w Gliwicach? Jakie DTŚ daje szanse miastu? Jakie powinny być kolejne kroki włodarzy Gliwic? Jakie warunki musza zostać spełnione, by projekt budowy Zachodniej Bramy Metropolii (centrum przesiadkowego przy dworcu PKP) się powiódł? Na ile Gliwice mogą w przyszłości kreować sposób poruszania się po mieście samodzielnie, a na ile powinna to być wspólna inicjatywa miast metropolii? Skoro mamy już A1, A4, DK88 i DTŚ, to czy nie czas najwyższy na kolej metropolitalną? Co musi się wydarzyć, by miasta i marszałek wspólnie zaczęli realizować taki projekt? O kolei metropolitalnej, komunikacji autobusowej i DTŚ debatować będą dzisiaj w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej:
  • Zygmunt Frankiewicz – prezydent Gliwic
  • Andrzej Karasiński – sekretarz Gliwic
  • Andrzej Bauer – prezes DTŚ SA
  • Grzegorz Dydkowski – zastępca dyrektora ds. rozwoju KZK GOP.

Politechnikę Śląską, podczas organizowanego przez redakcję katowickiego wydania „Gazety Wyborczej” spotkania, które poprowadzi redaktor Przemysław Jedlecki, reprezentować będą:

• dr inż. arch. Agata Twardoch z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury
  • dr hab. inż. Stanisław Krawiec z Katedry Systemów Transportowych i Inżynierii Ruchu Wydziału Transportu.

Wiadomość utworzona: 6 lutego 2017 11:43, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2020>