6 lutego 2017
Spotkanie w sprawie konsorcjum MOBILUX

Posiedzenie w sprawie powołania konsorcjum do projektu MOBILUX, mającego na celu opracowanie innowacyjnego urządzenia zwiększającego mobilność osób niepełnosprawnych, odbyło się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w połowie stycznia. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia uczelni – Politechnik Śląskiej, Częstochowskiej i Opolskiej, Centrum Badań i Innowacji PRO-AKADEMIA z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim oraz gospodarza – Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Obradom założycielskim konsorcjum MOBILUX przewodniczył rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś. Z ramienia Politechniki Śląskiej przystąpienie do projektu podpisał prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz. W spotkaniu uczestniczyli także prorektorzy WUM prof. dr hab. n. farm. Jadwiga Turłob i prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak oraz prof. Jerzy Szkutnik z Politechniki Częstochowskiej, który przedstawił wstępną koncepcję projektu. W dyskusji na temat założeń przedsięwzięcia, które ma być współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, uczestniczył również prodziekan ds. nauki Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda.

Posiedzenie rozszerzające konsorcjum odbyło się natomiast na Politechnice Śląskiej w miniony poniedziałek. W spotkaniu, któremu przewodniczył prorektor prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz, udział wzięli: Janusz Franczyk – prezes zarządu gliwickiej firmy Technomex, która została kolejnym konsorcjantem MOBILUXA, wraz z dyrektorem działu badawczo-rozwojowego Krzysztofem Cygoniem, a także prof. Jerzy Szkutnik z Politechniki Częstochowskiej. Politechnikę Śląską tym razem reprezentowali dyrektor Centrum Inżynierii Biomedycznej prof. dr hab. inż. Jan Marciniak i prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda z Wydziału Inżynierii Biomedycznej.

Wiadomość utworzona: 6 lutego 2017 07:53, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2017 11:04, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN