2 lutego 2017
Spotkanie stypendystów z władzami uczelni

Spotkanie kolegium rektorskiego ze studentami Politechniki Śląskiej, którzy otrzymali stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w roku akademickim 2016/2017, odbyło się w rektoracie 1 lutego. Nagrodzeni studenci zaprezentowali swoje osiągnięcia naukowe docenione przez wicepremiera, ministra Jarosława Gowina.

We wczorajszym spotkaniu wzięli udział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk wraz z prorektoram: prof. Bogusławem Łazarzem, dr. hab. inż. Tomaszem Trawińskim i prof. Januszem Kotowiczem. W spotkaniu uczestniczyły także: kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia mgr Grażyna Maszniew, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr inż. Anna Kiljan oraz przewodnicząca Samorządu Studenckiego inż. Barbara Balon.

Kolegium rektorskie pogratulowało i wręczyło dyplomy okolicznościowe oraz upominki ośmiu studentom, którzy otrzymali stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w roku akademickim 2016/2017. Wśród stypendystów znaleźli się studenci Wydziału Matematyki Stosowanej: Alicja Wróbel i Dawid Połap, studenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki: Jakub Bodys, Ryszard Buchalik i Daniel Buczkowski, student Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Damian Migas oraz studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki: Grzegorz Mrukwa i Grzegorz Zieliński.

Podczas spotkania uhonorowani przez ministra studenci zaprezentowali m.in. swoje najważniejsze osiągnięcia i opowiedzieli o planach na przyszłość. Prorektorzy, podobnie jak rektor prof. Arkadiusz Mężyk, serdecznie pogratulowali stypendystom, namawiając ich jednocześnie do zaangażowania w działalność w studenckich kołach naukowych, gdzie będą mogli zgłębiać i rozwijać posiadaną wiedzę i pasję, aktywnie uczestnicząc w realizacji ambitnych, nierzadko interdyscyplinarnych i innowacyjnych projektów.

Wiadomość utworzona: 2 lutego 2017 13:59, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>