24 stycznia 2017
Politechnika Śląska i Wiromet rozpoczynają współpracę

Politechnika Śląska rozpoczyna współpracę z Zakładami Mechanicznymi „Wiromet” S.A. Umowa została podpisana 19 stycznia w rektoracie uczelni. Współpraca będzie przebiegała w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym.

Podczas spotkania z rektorem Politechniki Śląskiej firmę „Wiromet” reprezentowali dyrektor generalny Piotr Skrzypoń, a także dyrektor ds. rozwoju biznesu Dawid Szkucik. Nowi partnerzy do współpracy dyskutowali między innymi o najnowszych projektach, w które obecnie spółka się angażuje, a także o potencjalnych obszarach współpracy z Politechniką Śląską. Rektor podkreślał również, że uczelnia przywiązuje dużą wagę do kształcenia studentów wspólnie z partnerami przemysłowymi. – Obecnie bardzo silnie rozwijamy modele kształcenia we współpracy z przemysłem. Mamy wiele specjalności, które są prowadzone pod patronatem firm. W tym roku uruchomiliśmy także studia dualne. Chcemy, żeby poprzez kontakt z przemysłem studenci szybciej przyswajali wiedzę – mówił prof. Arkadiusz Mężyk.

Obaj przedstawiciele Zakładów Mechanicznych „Wiromet” są absolwentami naszej uczelni i jak podkreślali, zależy im na tym, aby szeregi spółki zasilali kolejni inżynierowie wykształceni na Politechniki Śląskiej. – Chcielibyśmy zarazić kadrę inżynierską i studentów studiów drugiego stopnia bakcylem „Wirometu” i branżą, którą się zajmujemy. W naszej firmie dzieją się naprawdę interesujące rzeczy, mamy ciekawe plany i koncepcje – podkreślał Piotr Skrzypoń.
Zarówno studenci, jak i absolwenci naszej uczelni mogą więc skorzystać na umowie. W myśl porozumienia będą mogli odbywać praktyki i staże w spółce oraz pisać prace dyplomowe zgodne z jej potrzebami, a być może po ukończeniu studiów zasilą również kadry „Wirometu”.
Nowi partnerzy zadeklarowali również chęć wzajemnego prezentowania i propagowania osiągnięć spółki i uczelni, a także wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania wiedzą ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji.

Umowę sygnowali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor generalny „Wirometu” Piotr Skrzypoń. Porozumienie zostało zawarte na trzy lata.

Wiadomość utworzona: 20 stycznia 2017 10:15, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2017 10:38, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska