19 stycznia 2017
Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej jadą na Akademickie Mistrzostwa Europy!

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii klubu AZS Politechniki Śląskiej zespół siatkarek będzie reprezentował Polskę w Akademickich Mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca.
Wyróżnienie to jest efektem bardzo dobrej postawy naszych siatkarek na Akademickich Mistrzostwach Śląska (gdzie zajęły I miejsce) i Akademickich Mistrzostwach Polski (II miejsce). W otwartych Mistrzostwach Polski AZS-u w 2015 roku nasza drużyna zajęła I miejsce.
Wyniki sportowe naszych studentek i studentów są znakomite już od wielu lat. Do wygrywania w corocznej rywalizacji śląskich uczelni przez nasze zespoły (startujące w 45 dyscyplinach) już się przyzwyczailiśmy. Rywalizacja na arenie ogólnopolskiej, w której bierze udział ok. 160 uczelni w 41 dyscyplinach sportu przynosi również olbrzymią satysfakcję. W roku 2016 nasza uczelnia zajęła w tej klasyfikacji 5. miejsce.
To, że siatkarki będą reprezentować Polskę i Politechnikę Śląską na Akademickich Mistrzostwach Europy to zasługa ciężko pracujących zawodniczek pod kierunkiem duetu trenerskiego w osobach: doc. dr. Krzysztofa Czapli i mgr. Wojciecha Czapli, prowadzących również zespół I-ligowego AZS-u Politechniki Śląskiej, który obecnie zajmuje niespodziewanie wysokie 5. miejsce w tabeli rozgrywek.
Gratulujemy znakomitej postawy naszych siatkarek i życzymy udanego występu na Akademickich Mistrzostwach Europy.

Wiadomość utworzona: 19 stycznia 2017 09:47, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>