17 stycznia 2017
Współpraca badawczo-rozwojowa i wdrożeniowa w obszarze energii w partnerstwie z Ministerstwem Energii

W rektoracie Politechniki Śląskiej odbyło się 11 stycznia spotkanie władz Politechniki Śląskiej z przedstawicielami sektora energii. Dyskutowano o współpracy badawczo-rozwojowej w obszarze energii w partnerstwie z Ministerstwem Energii.

Po otwarciu spotkania, prorektorzy: prof. Janusz Kotowicz oraz prof. Marek Pawełczyk, przedstawili możliwości współpracy Politechniki Śląskiej w tym obszarze. Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Energii: Mateusz Kędzierski, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii oraz Dariusz Bogucki, radca ministra zaprezentowali ofertę współpracy oraz przedstawili instrumenty wsparcia dla innowacji oraz rozwoju technologii w obszarach będących w kompetencjach Ministerstwa Energii.
W spotkaniu uczestniczyli także: prof. Tadeusz Chmielniak – przewodniczący Komitetu Energetyki przy prezydium PAN i członek rzeczywisty PAN, prof. Andrzej Szlęk – dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, prof. Zbigniew Kaczmarczyk – prodziekan ds. nauki i organizacji Wydziału Elektrycznego oraz dr hab. inż. Wojciech Simka – prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Chemicznego. Wymienieni przedstawiciele wydziałów Politechniki Śląskiej zaprezentowali ofertę reprezentowanych przez siebie jednostek z zakresie współpracy B+R z ministerstwem oraz sektorem energii. Oferta ta była następnie szeroko dyskutowana z przedstawicielami ministerstwa.

Wiadomość utworzona: 17 stycznia 2017 15:42, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2017 15:45, wykonana przez: Paweł Doś