16 stycznia 2017
Delegacja z Politechniki Śląskiej w Chicago

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej – prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk oraz kierownik Biura Współpracy z Zagranicą dr Grzegorz Kłapyta odbyli w grudniu wizytę w Chicago.

Delegaci z naszej uczelni spotkali się z władzami organizacji polonijnych – Polish Women in Business i Polish American Chamber of Commerce – oraz z wieloma przedsiębiorcami polskiego pochodzenia, z którymi dyskutowali o współpracy Politechniki Śląskiej z Polonią Amerykańską i jej zaangażowaniu w rozwój naszej uczelni.

Prorektor prof. Marek Pawełczyk udzielił przy okazji wywiadu w dwóch stacjach radiowych oraz wystąpił w programie czołowej polonijnej telewizji Polvision. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem pod tym linkiem.

Prof. Marek Pawełczyk oraz dr Grzegorz Kłapyta odwiedzili również Illinois Institute of Technology. Rozmawiali tam z władzami School of Applied Technology oraz Armour College of Engineering o współpracy naukowej, a także o wymianie studentów, doktorantów i pracowników pomiędzy obiema uczelniami.

Wizytę w USA naszych przedstawicieli zorganizowała prezes Anna Tukiendorf-Wilhite, w konsekwencji spotkania, jakie odbyło się na Politechnice Śląskiej na zaproszenie rektora prof. Arkadiusza Mężyka.

Wiadomość utworzona: 14 stycznia 2017 17:05, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2017 08:24, wykonana przez: Paweł Doś