9 stycznia 2017
Konferencja Narodowego Kongresu Nauki

Trwa rejestracja na konferencję „Ścieżki kariery akademickiej i rozwój młodej kadry naukowej”, która odbędzie się 26 i 27 stycznia w Katowicach. To czwarta z dziewięciu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki, na którym we wrześniu 2017 roku zostaną przedyskutowane najważniejsze problemy i wyzwania, przed którymi stoją nauka i szkolnictwo wyższe.
Podczas konferencji zostanie podsumowany obecny stan ścieżek kariery i rozwoju młodej kadry naukowej, zdiagnozowane zostaną zagrożenia, wskazane będą kierunki i przedstawione konkretne rozwiązania, także w obszarze legislacji. Dodatkowo zostanie przedstawiony stan ścieżek kariery akademickiej i rozwoju młodej kadry naukowej w wybranych krajach Unii Europejskiej, w tym dobre praktyki i rekomendacje prelegentów, które mogą stanowić punkt wyjścia dla rozwiązań wdrażanych w Polsce.
Konferencja odbędzie się 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, natomiast 27 stycznia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Kongresu Nauki i konferencji programowych są dostępne na stronie www.nkn.gov.pl.

Wiadomość utworzona: 9 stycznia 2017 15:11, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>