6 stycznia 2017
Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla prof. Marka Gzika

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się 5 stycznia jubileuszowa, XXV gala Laurów Umiejętności i Kompetencji, zorganizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Podczas uroczystości Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji 2016 w kategorii „Nauka i innowacyjność” otrzymał prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Platynowy laur prof. Gzik otrzymał m.in. za znaczący wkład w powołanie Katedry Biomechatroniki na pierwszym w Polsce i najmłodszym w strukturze Politechniki Śląskiej Wydziale Inżynierii Biomedycznej, bliską współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym w procesie kształcenia, szeroko pojętą działalność społeczną, w tym pracę nad inżynierskim wspomaganiem diagnostyki, leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych, wkład i zaangażowanie w rozwój województwa śląskiego poprzez pracę radnego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz przewodniczenie Komisji ds. Gospodarki i Innowacji. Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, podczas którego – w wyrazie wdzięczności – wręczane są statuetki w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Historia Laurów sięga roku 1992 i jest jednocześnie historią Śląska, Polski i Europy oraz tych, którzy bezpośrednio wpłynęli na ich obecny kształt. – Celem Laurów Umiejętności i Kompetencji jest zwrócenie uwagi na autorytety – niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach, poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – mówił podczas jubileuszowej gali Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji. Więcej informacji i laurach znajduje się na stronie www.laury.rig.katowice.pl.

Wiadomość utworzona: 6 stycznia 2017 23:33, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>