22 grudnia 2016
Profesor Ewa Majchrzak w Radzie NCN

Profesor Ewa Majchrzak z Instytutu Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej Wydziału Mechanicznego Technologicznego została powołana na członka Rady Narodowego Centrum Nauki. Gratulujemy.

Do Rady Narodowego Centrum Nauki zespół identyfikujący wskazał dwunastu nowych naukowców z całej Polski. W gronie liczącym łącznie 24 wybitnych pracowników naukowych reprezentujących różne dyscypliny nauki znalazła się prof. Ewa Majchrzak z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Do obowiązków Rady należy m.in. określanie priorytetowych obszarów badań podstawowych oraz warunków przeprowadzania konkursów na projekty badawcze, a także ustalanie wysokości środków na nie przeznaczonych oraz ogłaszanie konkursów. Powołania na członka Rady NCN pogratulował prof. Majchrzak m.in. rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, który na swoim profilu na Facebooku napisał: „Gratuluję serdecznie Pani Profesor Ewie Majchrzak zaszczytnej i niezwykle prestiżowej nominacji do Rady Narodowego Centrum Nauki. To kolejna prestiżowa nominacja dla nauczyciela akademickiego Politechniki Śląskiej, ale przede wszystkim docenienie osiągnięć naukowych i organizacyjnych Pani Profesor. Życzę sukcesów i wytrwałości w pełnieniu tej niełatwej funkcji”.

Profesor Ewa Majchrzak otrzymała nominację na członka Rady NCN z rąk ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Będzie piastować powierzoną jej funkcję przez najbliższe cztery lata.

Pani profesor jest absolwentką Wydziału Matematyczno-Fizycznego naszej uczelni, a obecnie pracuje na stanowisku dyrektora Instytutu Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Profesor Majchrzak, która wielokrotnie kierowała pracami lub była członkiem zespołu ekspertów panelu ST8 przy Narodowym Centrum Nauki, jest członkiem Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk i przewodniczącą Sekcji Biomechaniki KM PAN.

Wiadomość utworzona: 22 grudnia 2016 07:51, autor: Agnieszka Moszczyńska