21 grudnia 2016
Nowy rozdział owocnej współpracy z Rafako

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Rafako S.A. spotkali się 14 grudnia w Raciborzu, aby podsumować dotychczasową współpracę uczelni i spółki, a także określić plany na dalszą działalność.

W pierwszej części spotkania, która odbyła się w siedzibie zarządu firmy, ze strony Politechniki Śląskiej uczestniczył prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, a ze strony Rafako wiceprezes zarządu Krzysztof Burek oraz dyrektor ds. badań i rozwoju Witold Rożnowski.

Podczas spotkania prof. Janusz Kotowicz podziękował za współpracę w latach 2010-2015 w realizacji projektu strategicznego „Zaawansowane technologie pozyskiwania energii”. Jednocześnie dyskutowano udział Politechniki Śląskiej w projekcie sektorowym z energetyki, o który firma Rafako będzie występowała do NCBiR-u. Strony wyraziły zdecydowaną wolę wspólnej realizacji takiego projektu. Rozmawiano także na temat organizacji kolejnej, największej w Europie, Międzynarodowej Konferencji Kotłowej, a także poruszono kwestię współpracy Rafako z kołami naukowymi oraz w zakresie prowadzenia kursów i studiów podyplomowych.
Prof. Janusz Kotowicz w imieniu rektora prof. Arkadiusza Mężyka wręczył zaproszenie dla prezes zarządu Rafako Agnieszki Wasilewskiej-Semail do uczestnictwa w Radzie Społecznej Politechniki Śląskiej.

Druga część spotkania odbyła się w pałacyku myśliwskim, znajdującym się na terenie fabryki Rafako. Była ona związana z zakończeniem kursów dokształcających dla pracowników firmy. Zajęcia były prowadzone na Wydziale Organizacji i Zarządzania, dlatego też w spotkaniu wzięli udział dziekan prof. Krzysztof Wodarski oraz kierownik kursu „Zarządzanie projektem” dr inż. Seweryn Tchórzewski. Kurs „Technologie energetyczne i projektowe”, kierowany przez doc. Franciszka Gramatykę, był natomiast prowadzony na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Wywiady z uczestnikami spotkania w siedzibie spółki Rafako zamieściła Raciborska Telewizja Kablowa.

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2016 11:10, autor: Agnieszka Moszczyńska