15 grudnia 2016
Rektor Mężyk liderem zmian!

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk zwyciężył w plebiscycie Lider Zmian 2016, organizowanym przez katowicki oddział „Gazety Wyborczej”. Rektor odebrał nagrodę podczas gali, która odbyła się 14 grudnia w katowickim kinoteatrze Rialto.

– Przyznany tytuł Lidera Zmian jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. To ogromny zaszczyt, ale również zobowiązanie, ponieważ tytuł został przyznany w drodze plebiscytu. Dziękuję za wszystkie oddane głosy. Jestem przekonany, że w dużej mierze wynik plebiscytu wynika z silnej pozycji i dobrego wizerunku Politechniki Śląskiej. Dołożę wszelkich starań, aby pozycję uczelni stale wzmacniać, oraz tworzyć jak najlepszy klimat do funkcjonowania społeczności akademickiej – mówił prof. Arkadiusz Mężyk.

W plebiscycie Lider Zmian czytelnicy „Gazety Wyborczej” nagrodzili osoby, które zmieniają naszą rzeczywistość. Zarówno czytelnicy, jak i internauci oddawali swoje głosy na kandydatów nominowanych wcześniej przez kapitułę, złożoną z ludzi śląskiego biznesu, nauki i kultury, którzy wskazali swoich faworytów w pięciu kategoriach: biznes, nowe technologie, kultura/sztuka/design, nauka oraz społeczeństwo/miasto/przestrzeń. Spośród siódemki nominowanej do tytułu Lidera Zmian 2016 zwyciężył prof. Arkadiusz Mężyk, którego kandydaturę do udziału w plebiscycie zgłosił Piotr Wojaczek prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zdaniem prezesa KSSE prof. Arkadiusz Mężyk, mimo że piastuje stanowisko rektora Politechniki Śląskiej zaledwie od kilku miesięcy, „już dał się poznać jako osoba, która chce zmienić podejście uczelni do współpracy z branżą przemysłową, więc jak najbardziej zasługuje na tytuł Lidera Zmian 2016”.

Wiadomość utworzona: 15 grudnia 2016 08:59, autor: Agnieszka Moszczyńska