7 grudnia 2016
Prof. Tadeusz Burczyński doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. Tadeuszowi Burczyńskiemu odbędzie się w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 8 grudnia o godz. 11:00. Profesor jest 49. doktorem honoris causa w historii naszej uczelni.

Tytuł doktora honoris causa zostanie wręczony prof. Tadeuszowi Burczyńskiemu, wieloletniemu pracownikowi Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, „wybitnemu uczonemu i specjaliście w zakresie nowoczesnej mechaniki konstrukcji i materiałów, a zwłaszcza mechaniki komputerowej, obliczeniowej inżynierii materiałowej i sztucznej inteligencji, nauczycielowi, opiekunowi i promotorowi licznego grona pracowników naukowych z wielu polskich uczelni technicznych, za inspirowanie nowych kierunków badań w obszarze nauk obliczeniowych i wdrażanie ich wyników w różnorodnych obszarach nauki i techniki oraz za znaczący wkład w rozwój Politechniki Śląskiej”.

Profesor Tadeusz Burczyński jest znanym specjalistą w zakresie mechaniki materiałów i konstrukcji, analizy wrażliwości, zagadnień odwrotnych, dynamiki stochastycznej i systemów rozmytych, sztucznej inteligencji, modelowania i inżynierii wieloskalowej, a zwłaszcza mechaniki obliczeniowej. Jest również twórcą szkoły naukowej z zakresu zastosowania metody elementów brzegowych w analizie wrażliwości i optymalizacji. Prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe z udziałem różnych zespołów badawczych na wielu renomowanych uczelniach w kraju i za granicą, w tym we Włoszech, USA i Niemczech. Jest członkiem komitetów naukowych wielu krajowych i zagranicznych czasopism oraz międzynarodowych konferencji z zakresu metod komputerowych, informatyki, mechaniki i inżynierii materiałowej. Jest także laureatem licznych prestiżowych nagród, wyróżnień.

Stosowną uchwałę o przyznaniu prof. Tadeuszowi Burczyńskiemu tytułu doktora honoris causa Senat Politechniki Śląskiej podjął 24 października 2016 r.

Wiadomość utworzona: 7 grudnia 2016 07:54, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2016 07:59, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska