24 listopada 2016
Dołącz do programu MITEF Poland

Spotkanie informacyjne dotyczące programu akceleracyjnego MITEF Poland, który pomaga polskim start-upom w komercjalizacji opracowanych przez nie technologii, odbędzie się w auli głównej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach 25 listopada w godz. 11.00-13.00. Wstęp wolny.

Program MITEF Poland skierowany jest do naukowców, którzy wypracowali innowacyjne rozwiązania do zastosowania w branży zdrowotnej, surowcowej, energetycznej, a także do przedsiębiorstw technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. W ramach przedsięwzięcia zakwalifikowani do programu uczestnicy wezmą udział w sześciu dwudniowych warsztatach, prowadzonych na podstawie metodologii 24 kroków opracowanych przez prof. Billa Auleta z Massachusetts Institute of Technology (MIT), które odbędą się w Warszawie. Każdemu zespołowi uczestniczącemu w akceleratorze przyporządkowanych zostanie przynajmniej dwóch mentorów dopasowanych indywidualnie do potrzeb. Pięć najlepszych zespołów z programu akceleracyjnego zostanie nagrodzonych możliwością udziału w tygodniowym bootcampie, który odbędzie się w USA na Massachusetts Institute of Technology w czerwcu 2017 r. W jutrzejszym spotkaniu informacyjnym wezmą udział m.in. przedstawiciele MIT Enterprise Forum Poland, Bank Polski PKO, Grupa Adamed, PGNIG oraz KGHM Cuprum.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu akceleracyjnego MITEF Poland, proszone są o poinformowanie Biura prorektora ds. ogólnych, telefonicznie pod nr. 32 237 14 55 bądź mailowo, lub kontakt z Biurem Karier Studenckich Politechniki Śląskiej pod nr. 32 237 15 59 lub wysyłając mail na adres kariera@polsl.pl.

Wiadomość utworzona: 24 listopada 2016 15:01, autor: Agnieszka Moszczyńska