24 listopada 2016
Politechnika Śląska członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

Politechnika Śląska została powołana na członka Komitetu Technicznego nr 6 ds. Systemów Zarządzania, którego celem jest wspieranie krajowej polityki, tak aby zapewnić sprawne działanie systemu zarządzania jakością oraz systemu oceny zgodności w całym kraju. Inicjatorem przystąpienia naszej uczelni do komitetu i przedstawicielem Politechniki Śląskiej w jego strukturach jest dr hab. inż. Marek Roszak z Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Obszar działalności Komitetu Technicznego nr 6 ds. Systemów Zarządzania obejmuje m.in. zagadnienia związane z system zarządzania jakością, audytowaniem systemów zarządzania, systemami oceny zgodności i jednostkami oceniającymi zgodność, a także zarządzaniem ryzykiem. Zakres działalności komitetu obejmuje również zarządzanie innowacjami, usługi konsultingowe w zakresie zarządzania, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie przedsięwzięciami, systemy zarządzania antykorupcyjnego oraz ocenę marki i systemy zarządzania w edukacji.

Komitet Techniczny nr 6 ds. Systemów Zarządzania został powołany w ramach Polskiego  Komitetu Normalizacyjnego, którego misją jest sprawne organizowanie działalności  normalizacyjnej w kraju przy aktywnym współudziale ekspertów.

Wiadomość utworzona: 24 listopada 2016 07:29, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2016 10:20, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska