23 listopada 2016
Pracownicy Politechniki Śląskiej w Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów

Czterech pracowników Politechniki Śląskiej zostało wybranych na członków Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Serdecznie gratulujemy.

Na członka Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie metalurgia, wybrany został prof. Leszek Blacha z Instytutu Technologii Metali Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Do sekcji nauk ekonomicznych, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, wybrano prof. Mariusza Bratnickiego z Instytutu Zarządzania, Administracji i Logistyki Wydziału Organizacji i Zarządzania. Do sekcji nauk technicznych, w dyscyplinie inżynieria chemiczna, wybrany został prof. Andrzej Jarzębski z Katedry Inżynierii Chemicznej i Projektowania Procesowego Wydziału Chemicznego, a do sekcji nauk technicznych, w dyscyplinie biocybernetyka i inżyniera biomedyczna, prof. Andrzej Świerniak z Instytutu Automatyki Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Do zadań Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, która podzielona jest na obszary wiedzy, dziedziny nauki i sztuki oraz dyscypliny naukowe i artystyczne, należy w szczególności:
  • zapewnienie harmonijnego rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości badań wymaganych do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu naukowego oraz tytułu w zakresie sztuki,
  • przyznawanie wydziałom i innym jednostkom organizacyjnym szkół wyższych, instytutom naukowym Polskiej Akademii Nauk, instytutom badawczym i międzynarodowym instytutom naukowym działającym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej uprawnień do nadawania stopni naukowych (stopni w zakresie sztuki) doktora i doktora habilitowanego,
  • powoływanie komisji habilitacyjnych oraz recenzentów w postępowaniach o nadanie tytułu naukowego, tytułu w zakresie sztuki,
  • opiniowanie projektów aktów normatywnych związanych z nadawaniem stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego oraz tytułu naukowego profesora i tytułu profesora w zakresie sztuki (sztuki muzyczne, sztuki plastyczne)
  • opiniowanie kandydatów na stanowisko profesora nadzwyczajnego (profesora uczelnianego), którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora habilitowanego.

Wiadomość utworzona: 23 listopada 2016 12:20, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2016 12:39, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN