24 listopada 2016
Mosty naszych studentów najlepsze!

Studenci z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej zdominowali podium na II Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych. Dwie drużyny z naszej uczelni – „Janusze drewna” oraz „Pęknięcia i sęki” - zajęły I i II miejsce podczas konkursu organizowanego przez Politechnikę Białostocką. Gratulujemy.

Zmagania studentów biorących udział w II Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych trwały trzy dni. W sumie rywalizowało ze sobą 12 drużyn z całej Polski. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować, a następnie złożyć z wcześniej sprefabrykowanych drewnianych elementów jak najbardziej wytrzymałą konstrukcję. Na zbudowanie mostu każda z drużyn miała cztery godziny. W kolejnym etapie konstrukcję poddawano próbie obciążeniowej. Ostatecznie na wynik końcowy składało się kilka czynników: czas montażu, koszty wykonania konstrukcji oraz wielkości obciążenia i przemieszczenia pionowego zanotowanych podczas próby obciążeniowej.

Studenci Politechniki Śląskiej zdeklasowali konkurencję! W rywalizacji zwyciężył zespół „Janusze drewna” w składzie Dawid Dyrcz, Dawid Brzezowski, Mateusz Duda, Piotr Komandera i Karol Szczotka, który zdobył 223 punkty. Tuż za nim uplasowała się drużyna „Pęknięcia i sęki” również z naszej uczelni. Konstrukcja Szymona Grzesiaka, Grzegorza Kaczorowskiego, Łukasza Lisa, Piotra Pianowskiego i Macieja Wiśniowskiego uzyskała 202 punkty. Trzecie miejsce zajęli przyszli inżynierowie z Politechniki Warszawskiej ze 186 punktami. Poza podium znalazły się dwa kolejne zespoły z naszej uczelni – „Czołem Kamila” i „Na pałę”. Poza ekipami z Politechniki Śląskiej w konkursie wystartowały drużyny z politechnik: Warszawskiej, Łódzkiej, Wrocławskiej, Białostockiej i Gdańskiej.

Wiadomość utworzona: 23 listopada 2016 08:03, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2016 07:21, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN