22 listopada 2016
Umowa z KONGSBERG Automotive Pruszków podpisana

Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a KONGSBERG Automotive Pruszków zostało podpisane 21 listopada w Gliwicach. Umowa dotyczy m.in. przygotowywania i prowadzenia wspólnych projektów badawczych i rozwojowych oraz staży i praktyk dla studentów uczelni, które będą realizowane w siedzibie firmy.

Porozumienie o współpracy podpisali wczoraj – w imieniu Politechniki Śląskiej – rektor uczelni prof. Arkadiusz Mężyk oraz ze strony KONGSBERG Automotive Pruszków dyrektor generalny Krzysztof Hauk. Strony zadeklarowały m.in. chęć przygotowywania i prowadzenia wspólnych projektów badawczych i rozwojowych oraz współpracę w zakresie ustalania tematów prac przejściowych, dyplomowych i doktorskich realizowanych przez studentów Politechniki Śląskiej przy wsparciu KONGSBERG Automotive Pruszków. Ponadto firma zadeklarowała chęć organizacji staży i praktyk dla studentów uczelni oraz wsparcie przy wdrażaniu i upowszechnianiu wyników prac naukowo-badawczych powstających w wyniku współpracy z Politechniką Śląską. – Dzięki nawiązanej współpracy nasi studenci będą mieli większy kontakt z procesem produkcyjnym – mówił rektor prof. Arkadiusz Mężyk. – My natomiast będziemy kształcić inżynierów, którzy później znajdą zatrudnienie w branży automotive – zapewnił, przypominając, że z początkiem października tego roku na Politechnice Śląskiej uruchomione zostały studia dualne realizowane we współpracy z grupą firm z tego właśnie sektora. – Taki rodzaj kształcenia powstał na naszej uczelni z inicjatywy przemysłu – dodał.
Dyrektor generalny KONGSBERG Automotive Pruszków zapewnił, że w ramach nawiązanej współpracy z Politechniką Śląską firma zapewni wsparcie w postaci dostępu do najnowszych technologii, które stosuje na co dzień w swoich zakładach. – Możemy współpracować zarówno na polu dydaktycznym, jak i badawczym, czerpiąc jednocześnie z zasobów intelektualnych Politechniki Śląskiej – mówił Krzysztof Hauk. – Ze swojej strony zapewniamy natomiast dostęp do technologii, jakimi dysponujemy. Chcemy dzielić się posiadaną wiedzą ekspercką w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego i mieć wkład w powstające na uczelni prace dyplomowe i badawcze oraz w rozwój laboratoriów. Jestem przekonany, że w wielu obszarach możemy ze sobą współpracować – deklarował dyrektor KONGSBERG Automotive Pruszków.
Podpisane wczoraj porozumienie dotyczy również możliwości współorganizowania informacyjnych kampanii edukacyjnych i społecznych, seminariów, warsztatów i konferencji, a także imprez popularyzujących nowe technologie i wyniki prac naukowych.

Wiadomość utworzona: 22 listopada 2016 08:23, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>