16 listopada 2016
Spotkanie z marszałkiem w sprawie Parku Śląskiego

Rektorzy śląskich uczelni, w tym prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Śląskiej, spotkali się w Chorzowie 14 listopada z marszałkiem województwa śląskiego Wojciechem Saługą oraz Konwentem Parku Śląskiego.

W trakcie spotkania ukazano wizję rozwoju parku oraz dyskutowano nad jego funkcjami. Przedstawiony został także „Plan wsparcia i zarządzania rozwojem Parku Śląskiego”.
Plan będzie stanowił podstawę do prowadzenia rozmów z instytucjami finansowanymi oraz potencjalnymi inwestorami co do możliwości finansowania projektów dla Parku Śląskiego. Ważne miejsce zajmuje w nim także kwestia wytyczenia nowych funkcji, jakie we współczesnych aglomeracjach spełniają parki miejskie.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Władysław Szymański, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiej Akademii Medycznej, prof. Wiesław Banyś, dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, prof. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. Grzegorz Hańderek, prorektor Akademii Sztuk Pięknych ds. kształcenia i studentów, prof. Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego oraz – z naszej uczelni – prof. Janusz Kotowicz, prorektor Politechniki Śląskiej ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Obrady prowadził przewodniczący konwentu prof. Jerzy Buzek, a wizję rozwoju parku przedstawił członek konwentu Tomasz Ziółkowski. W spotkaniu uczestniczył również nasz znakomity bramkarz Jerzy Dudek.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wiadomość utworzona: 16 listopada 2016 15:25, autor: Paweł Doś