13 listopada 2016
Silesia Automotive w TVN24

W sobotę, 12 listopada, przedstawiciele studenckiego koła naukowego Silesia Automotive gościli na antenie TVN24, prezentując stworzony przez siebie bolid WT-02. Bolid ten w pierwszej połowie grudnia wystartuje w zawodach Formula Student w Melbourne w Australii, gdzie będzie rywalizować z pojazdami z najlepszych uczelni technicznych z całego świata. Udział studentów z koła naukowego w zawodach w Australii jest możliwy dzięki grantowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przyznane w ramach konkursu „Najlepsi z Najlepszych” finansowanie pozwala kołu na udział w wyścigach organizowanych nawet w najdalszych zakątkach świata. Studenci zrzeszeni w kole naukowym Silesia Automotive, które od ponad pięciu lat działa przy Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej, są pierwszym zespołem na Śląsku i drugim w Polsce, który kiedykolwiek startował w tych zawodach.

Wiadomość utworzona: 11 listopada 2016 11:22, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2016 22:05, wykonana przez: Paweł Doś