4 listopada 2016
Triumf AZS-u Politechniki Śląskiej

Gala Śląskiego Sportu Akademickiego odbyła się w ubiegłym tygodniu w katowickim Kinoteatrze Rialto. Podczas uroczystości wręczono nagrody najlepszym uczelniom rywalizującym w Akademickich Mistrzostwach Śląska w sezonie 2015/2016.

Puchary za zajęcie pierwszych miejsc w dwóch najistotniejszych klasyfikacjach zdobył AZS Politechniki Śląskiej. Gliwicki AZS zwyciężył zarówno w klasyfikacji generalnej, pokonując pozostałe 23 śląskie uczelnie biorące udział w zmaganiach, jak i w kategorii medalowej, zdobywając 18 złotych, 18 srebrnych i 4 brązowe medale. Nagrody w imieniu AAZS-u Politechniki Śląskiej odebrali prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Tomasz Trawiński i dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej doc. Krzysztof Czapla, który został także wyróżniony nagrodą specjalną prezesa Organizacji Środowiskowej AZS Katowice w uznaniu za 50 lat członkostwa w Akademickim Związku Sportowym.

Tydzień wcześniej, 20 października, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski nasza uczelnia utrzymała wysokie piąte miejsce na 150 sklasyfikowanych akademickich ośrodków sportowych, rywalizujących w 41 dyscyplinach.

Wiadomość utworzona: 4 listopada 2016 14:52, autor: Agnieszka Moszczyńska