4 listopada 2016
Kosmiczne staże naszych absolwentów!

Dwóch absolwentów Politechniki Śląskiej zwyciężyło w konkursie stażowym „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Laureaci organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego programu odbędą staże w renomowanych polskich firmach z branży technologii kosmicznych. Gratulujemy.

Konkurs „Rozwój kadr sektora kosmicznego”, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży kosmicznej na wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wpisuje się w założenia Polskiej Strategii Kosmicznej. Do udziału w pierwszej edycji programu stażowego zgłosiło się 39 absolwentów studiów na kierunkach technicznych i młodych naukowców z całej Polski. Spośród nich Agencja Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego wyłoniły ośmiu zwycięzców. Wśród laureatów znaleźli się mgr inż. Przemysław Recha – absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej i mgr inż. Paweł Krzywda, który ukończył studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii naszej uczelni.

Wszyscy laureaci konkursu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” odbędą półroczne staże w renomowanych polskich firmach z branży technologii kosmicznych. Głównym założeniem płatnych, finansowanych w 60% ze środków ARP praktyk, jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami z sektora kosmicznego. Już niebawem Przemysław Recha rozpocznie staż w firmie IRES Technologies Sp. z o.o., a Paweł Krzywda w Śląskim Centrum Naukowo-Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. Życzymy powodzenia i raz jeszcze gratulujemy.

Wiadomość utworzona: 4 listopada 2016 09:10, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2016 10:18, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN