2 listopada 2016
Australia czeka!

Bolid WT-02, nad którym pracują studenci z koła naukowego Silesia Automotive, wystartuje w zawodach Formula Student w Australii! Studenci Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej polecą do Melbourne na początku grudnia, by rywalizować z najlepszymi zespołami uczelni technicznych z całego świata.

Udział reprezentacji studenckiego koła naukowego Silesia Automotive w zawodach Formula Student w Australii jest możliwy dzięki grantowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przyznane w ramach konkursu „Najlepsi z Najlepszych” finansowanie pozwala kołu na udział w wyścigach organizowanych nawet w najdalszych zakątkach świata. Jak do tej pory bolidy wyścigowe klasy Formula Student, projektowane i budowane przez studentów Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, z powodzeniem startowały w zawodach na Węgrzech i we Włoszech. Obecnie trwają prace nad finalizacją budowy drugiego bolidu, który wystartuje w Melbourne w wyścigu Formula SAE-A, który odbędzie się między 8 a 11 grudnia. Studenci zrzeszeni w kole naukowym Silesia Automotive, które od ponad pięciu lat działa przy Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej, są pierwszym zespołem na Śląsku i drugim w Polsce oraz jednym z nielicznych w Europie, który kiedykolwiek startował w tych zawodach. Życzymy powodzenia i już dziś ściskamy kciuki za WT-02.

Wiadomość utworzona: 2 listopada 2016 12:37, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 12:42, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska