20 października 2016
Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości za nami

Ponad 90 pracodawców i potencjalnych partnerów biznesowych, strefa doradztwa pracuj.pl, a także interesujące warsztaty i Festiwal Studenckich Kół Naukowych – to tylko część atrakcji czekających na uczestników podczas 10. edycji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się 19 października na Politechnice Śląskiej. W ramach wydarzenia wręczono również nagrody laureatom konkursu „Mój pomysł na biznes”.

Podczas jubileuszowej Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości studenci, absolwenci i pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą pracy, staży i praktyk. Oprócz tego dowiedzieli się, jakie wsparcie mogą otrzymać w zakresie działalności gospodarczej i komercjalizacji wiedzy w wyniku współpracy z instytucjami otoczenia biznesu.
Tegorocznej giełdzie towarzyszył Festiwal Studenckich Kół Naukowych, strefa doradztwa pracuj.pl, gdzie zainteresowani mieli możliwość skonsultowania dokumentów aplikacyjnych, optymalnej ścieżki kariery i rozwoju zawodowego, a także zasięgnąć informacji o możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście aktualnych wymagań pracodawców. Na uczestników czekały również interesujące warsztaty oraz (anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?”.

W ramach wydarzenia odbyło się także rozstrzygnięcie 13. edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. W tym roku spośród 82 zgłoszeń do konkursu i 15 biznesplanów nagrodzono sześć projektów. Pierwsze miejsce zdobył projekt pt. „Smart ławka korzystająca z energii odnawialnej (słonecznej), umożliwiająca ładowanie urządzeń mobilnych w miejscach publicznych za pomocą gniazd USB oraz ładowarek indukcyjnych (bezprzewodowych) zgodnych ze standardem Qi” autorstwa studentów Wydziału Inżynierii Biomedycznej oraz Wydziału Elektrycznego – Nikoli Hehnel, Macieja Cebuli oraz Tomasza Ciszka. Drugie miejsce zajęli Robert Kulig, Marcin Gryglicki i Mateusz Szarmach z Wydziału Budownictwa za projekt pt. „Wykorzystanie paździerzy konopnych do produkcji betonu kompozytowego jako ekologicznego wypełnienia konstrukcji szkieletowej”. Laureatem trzeciego miejsca został natomiast Mikołaj Pawlik z Wydziału Elektrycznego za projekt „Instalacje odnawialnych źródeł energii, audyty efektywności energetycznej”. Jury wręczyło również trzy wyróżnienia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Na zdjęciu zwycięzcy 13. edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”: Nikola Hehnel, Maciej Cebula oraz Tomasz Ciszek.

Wiadomość utworzona: 20 października 2016 08:42, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 20 października 2016 08:45, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN