11 października 2016
Doktorant Politechniki Śląskiej ambasadorem kariery w UE

Znamy laureatów kolejnej edycji programu Ambasador Kariery w Unii Europejskiej, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejski Urząd Doboru Kadr. W szóstce zwycięzców znalazł się Wojciech Uchman – doktorant na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Gratulujemy.

Szóstka pozytywnie zrekrutowanych ambasadorów kariery została wyłoniona spośród setek kandydatur na podstawie złożonych aplikacji oraz rozmów kwalifikacyjnych. Laureaci, którzy wywodzą się z najlepszych europejskich uczelni, przez najbliższy rok będą odpowiedzialni za promocję zatrudnienia w instytucjach europejskich. Do ich zadań należeć będzie m.in. uczestniczenie w targach pracy, organizacja i prowadzenie prezentacji możliwości zatrudnienia w UE dla studentów, rozwój sieci kontaktów między uczelniami i dostarczanie informacji wszelkim zainteresowanym osobom oraz mediom, a także odpowiadanie na wszelkie zapytania dotyczące możliwości zawodowych w instytucjach UE.

Oprócz Wojciecha Uchmana z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej wśród ambasadorów kariery w Unii Europejskiej znaleźli się reprezentanci takich uczelni, jak: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszystkim życzymy powodzenia i raz jeszcze gratulujemy.

Koordynatorem programu Ambasador Kariery w Unii Europejskiej na Politechnice Śląskiej jest Biuro Karier Studenckich.

Wiadomość utworzona: 11 października 2016 07:48, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 11 października 2016 09:00, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska