29 września 2016
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 - transmisja online

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Politechnice Śląskiej odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 30 września o godz. 11.00. Uroczystość będzie transmitowana online.

Uroczysta 72. inauguracja roku akademickiego na Politechnice Śląskiej, na którą zapraszają Rektor i Senat uczelni, odbędzie się według następującego harmonogramu:
  • Hymn państwowy
  • Przemówienie inauguracyjne Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka
  • Immatrykulacja
  • Gaude Mater Polonia
  • Wręczenie odznaczeń i nagród
  • Wręczenie dyplomu Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. Oldze Macedońskiej-Nosalskiej
  • Wykład inauguracyjny pt. „Technika i medycyna” prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Sieronia ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Gaudeamus Igitur
  • Krótki koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego i Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej.

Całą odbywającą się w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej uroczystość będzie można śledzić online. Transmisję można oglądać korzystając z każdej przeglądarki internetowej poza Internet Explorer.

Msza święta w intencji studentów i pracowników Politechniki Śląskiej odbędzie się w katedrze pw. św. ap. Piotra i Pawła przy ul. Jana Pawła II 5 w Gliwicach 4 października o godz. 18.00.

Wiadomość utworzona: 29 września 2016 12:15, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 29 września 2016 23:45, wykonana przez: Paweł Doś