29 września 2016
Diamentowy grant dla naszego studenta!

Dawid Połap – student Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej – otrzymał „Diamentowy Grant” ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Na badania w zakresie analizy obrazów dwuwymiarowych i kategoryzacji składowych za pomocą metod sztucznej inteligencji utalentowany młody matematyk otrzyma prawie 180 tys. zł. Gratulujemy.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał łącznie blisko 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów jednolitych studiów magisterskich oraz absolwentów studiów I stopnia. Wszystkie uhonorowane przez niego badania naukowe odznaczają się wysokim poziomem, a ich autorzy posiadają wyróżniający się dorobek naukowy.

W piątej edycji konkursu o „Diamentowy Grant” rozpatrzono 277 wniosków, z których 83 otrzymały ocenę końcową nie mniejszą niż 76 punktów, uzyskując tym samym ministerialne finansowanie. Do konkursu można było zgłaszać projekty z sześciu obszarów, takich jak: nauki techniczne, ścisłe, medyczne, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne. Wyróżniony projekt Dawida Połapa – studenta matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej – dotyczy analizy obrazów dwuwymiarowych i kategoryzacji składowych za pomocą metod sztucznej inteligencji. Na realizację badań w tym zakresie młody badacz otrzyma 178 554 zł.

Wiadomość utworzona: 29 września 2016 09:49, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>