19 września 2016
Najzdolniejsza młodzież na Śląsku odwiedziła Politechnikę Śląską!

Blisko stu najzdolniejszych uczniów z województwa śląskiego gościło dzisiaj w murach Politechniki Śląskiej. W Centrum Edukacyjno-Kongresowym odbyło się bowiem spotkanie śląskiego kuratora oświaty z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych.

Celem spotkania było uhonorowanie najzdolniejszych uczniów naszego województwa za ich ciężką pracę, która zaowocowała znalezieniem się w gronie finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych, gimnazjalnych oraz turniejów zawodowych.
Poza laureatami oraz ich nauczycielami w uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. śląski kurator oświaty Urszula Bauer, senator RP prof. Krystian Probierz, wicewojewoda śląski Mariusz Trepka oraz wiceprezydent Gliwic Adam Neumann. Nie mogło również zabraknąć rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz prorektora ds. studenckich i kształcenia dr. hab. inż. Tomasza Trawińskiego. Rektor opowiedział krótko zaproszonym gościom o naszej uczelni oraz serdecznie pogratulował wszystkim laureatom. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć w murach Politechniki Śląskiej najzdolniejszą i najbardziej zaangażowaną młodzież regionu śląskiego. Gratuluję Wam serdecznie tego dotychczasowego sukcesu, zapału i chęci zdobywania wiedzy. Gratuluję również nauczycielom, którzy potrafili zachęcić Was do wytężonej pracy – mówił prof. Arkadiusz Mężyk. Rektor każdemu z laureatów wręczył również osobiście list gratulacyjny.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu dr. hab. inż. Damiana Gąsiorka z Wydziału Mechanicznego Technologicznego na temat druku 3D. Tym samym mogli się przez chwilę poczuć jak prawdziwi studenci.

Laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w kolejnych latach powitamy ich w murach Politechniki Śląskiej jako naszych studentów.

Wiadomość utworzona: 19 września 2016 15:16, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 19 września 2016 15:20, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN