18 lipca 2016
Zmarł dr inż. Kazimierz Juzwa

15 lipca w wieku 84 lat zmarł śp. dr inż. Kazimierz Juzwa, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w latach 1953-1997.

Działalność dydaktyczno-naukowa Kazimierza Juzwy ukierunkowana była na zagadnienia geodezji inżynieryjnej, ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów, diagnostyki i rektyfikacji budowli, urządzeń przemysłowych oraz obiektów komunikacyjnych na terenach górniczych i nieustabilizowanych.
Sprawował wiele odpowiedzialnych funkcji, m.in. kierownika Zakładu Geodezji na Wydziale Budownictwa oraz w centralnych organach Stowarzyszenia Geodetów Polskich, a także w Sekcji Geodezji Przemysłowej Polskiej Akademii Nauk. Za swoją działalność został wyróżniony licznymi nagrodami i odznaczeniami państwowymi, resortowymi,  stowarzyszeniowymi i uczelnianymi.

Odszedł od nas wyjątkowy człowiek, szczery i życzliwy, pełen serdeczności dla wszystkich, których spotykał na swej życiowej drodze.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 19 lipca, o godz. 10:30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Ligonia 2 w Bytomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się tego samego dnia o godz. 12:00 na cmentarzu Mater Dolorosa przy ul. Piekarskiej 71 w Bytomiu.

Wiadomość utworzona: 18 lipca 2016 11:24, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2016 11:25, wykonana przez: Paweł Doś