7 lipca 2016
Współpraca politechniki ze szkołą policyjną

Politechnika Śląska podpisała porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej ze Szkołą Policji w Pile. Sygnowana 5 lipca umowa dotyczy współpracy w obszarze naukowo-dydaktycznym oraz wspólnego działania w kontekście szeroko rozumianej profilaktyki i bezpieczeństwa publicznego.

Porozumienie pomiędzy Politechniką Śląską a Szkołą Policji w Pile podpisali wczoraj w Gliwicach rektor gliwickiej uczelni prof. Andrzej Karbownik oraz komendant pilskiej jednostki mł. inspektor. Roman Sobczak.
Umowa dotycząca współpracy w obszarze naukowo-dydaktycznym za podstawowe kierunki współdziałania przyjmuje: wymianę informacji w zakresie treści programowych realizowanych w obu jednostkach, wspólne organizowanie kursów i szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego dla kadry obu stron, a także możliwość wzajemnego korzystania z bazy dydaktyczno-szkoleniowej. Oprócz tego porozumienie, którego realizatorem ze strony Politechniki Śląskiej jest Katedra Informatyki Przemysłowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, zakłada wspólne organizowanie konferencji, seminariów, sympozjów i warsztatów naukowych, projektowanie i realizację wspólnych programów badawczych z udziałem pracowników obu stron oraz wspólne nawiązywanie kontaktów z zagranicznym środowiskiem naukowym.

Wiadomość utworzona: 6 lipca 2016 11:38, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2016 08:04, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska