5 lipca 2016
Rekrutacja na studia do końca tygodnia!

Tylko do 10 lipca potrwa pierwszy nabór kandydatów na studia na Politechnice Śląskiej. Na przyszłych adeptów nauk technicznych, choć nie tylko, którzy rozpoczną naukę w roku akademickim 2016/2017, czekają miejsca na 53 kierunkach. Wybierz kierunek zgodny z Twoimi zainteresowaniami, weź udział w rekrutacji na Politechnikę Śląską i zrealizuj marzenia.

W ofercie edukacyjnej Politechniki Śląskiej, najstarszej uczelni technicznej w regionie i jednej z największych w kraju, znajduje się kilkadziesiąt kierunków obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej. Oprócz kierunków technicznych na cieszącej się ponad 70-letnią tradycją uczelni można studiować administrację, architekturę wnętrz, matematykę, socjologię i zarządzanie, a także filologię i pedagogikę. Nowość w ofercie dydaktycznej na rok akademicki 2016/2017 stanowią:

Pierwszy z kierunków oferuje nowo powstała jednostka, jaką jest Centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego zlokalizowane w Katowicach przy ul. Krasińskiego. Hiszpańskiego natomiast będzie można uczyć się od podstaw w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej przy ul. Hutniczej w Gliwicach. To właśnie w Gliwicach, przy ul. Akademickiej, znajduje się rozległy kampus uczelni, na który oprócz kilkunastu budynków wydziałowych składają się m.in. równie liczne domy studenckie, centrum kultury studenckiej, ośrodek sportu i rekreacji, przychodnia akademicka i stołówki studenckie.

Na Politechnice Śląskiej w Gliwicach studiować można na dziewięciu wydziałach: Architektury, Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Budownictwa, Chemicznym, Elektrycznym, Górnictwa i Geologii, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Matematyki Stosowanej i Mechanicznym Technologicznym. Dwa wydziały Politechniki Śląskiej – Inżynierii Biomedycznej oraz Organizacji i Zarządzania – znajdują się w Zabrzu przy ul. Roosevelta i dwa – Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Transportu – w Katowicach przy ul. Krasickiego. Swoją siedzibę będzie tam miała również nowa jednostka, wspomniane już Centrum Transportu Kolejowego. Kolejne Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej, gdzie można studiować zrządzenia i inżynierię produkcji na profilu praktycznym, znajduje się w Rybniku. Dzięki strategicznemu rozlokowaniu jednostek Politechnika Śląska obejmuje swoim naukowo-dydaktycznym oddziaływaniem znaczny obszar województwa śląskiego.

Wysoki poziom nauczania na Politechnice Śląskiej zapewniają znakomicie wykwalifikowana kadra, prowadzone badania naukowe skierowane na aktywną współpracę z przemysłem oraz szerokie kontakty zarówno z zagranicznymi, jak i krajowymi ośrodkami naukowymi. Potwierdzenie silnej pozycji uczelni stanowią liczne sukcesy jej studentów, absolwentów i pracowników oraz dorobek naukowy zatrudnionych wybitnych specjalistów, jak również wysokie miejsca zajmowane przez szkołę w niezależnych rankingach. Według raportu przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak, co dwunasty prezes w Polsce ukończył studia na Politechnice Śląskiej. Według dziennika „Rzeczpospolita” gliwicka uczelnia znajduje się na drugim miejscu w Polsce pod względem kształcenia ludzi sukcesu, a według tygodnika „Wprost” zajmuje czwarte miejsce wśród uczelni, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

Wiadomość utworzona: 5 lipca 2016 13:58, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2016 14:45, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska