1 lipca 2016
Mamy POWER!

Politechnika Śląska rozpoczyna realizację pierwszego projektu finansowanego w ramach POWER – Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W projekcie „Biuro Karier Studenckich – laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa” będą mogli uczestniczyć studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych wszystkich kierunków prowadzonych na naszej uczelni.

Począwszy od października studenci studiów I, II i III stopnia, studiujący zarówno dziennie, jak i zaocznie, będą mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa zawodowego, coachingu, mentoringu, poradnictwa w zakresie zakładania działalności gospodarczej, a także wziąć udział
w warsztatach kształtujących postawy przedsiębiorcze, przygotowujące do wejścia na rynek pracy prowadzone przez przedstawicieli otoczenia biznesowego. Wszystko w ramach projektu „Biuro Karier Studenckich – laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”. Oprócz tego udostępniona zostanie platforma internetowa „Indywidualna Matryca Kariery”, która pozwoli na identyfikację posiadanych przez uczestników programu kompetencji. Przedsięwzięcie, którego celem nadrzędnym jest podniesienie kompetencji odpowiadających potrzebom zarówno gospodarki, rynku pracy, jak i społeczeństwa u 2200 osób uczestniczących w kształceniu na poziomie wyższym, stworzy na uczelni stałą ofertę wsparcia diagnostycznego i doradczego udzielanego przez Biuro Karier Studenckich studentom, rozpoczynającym aktywność zawodową absolwentom i pracownikom Politechniki Śląskiej. Rekrutacja chętnych do udziału w projekcie rusza od października.

Wiadomość utworzona: 1 lipca 2016 13:45, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2016 14:06, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska