1 lipca 2016
Inwazja fraktali!

Studenci Koła Naukowego Geometrii Fraktalnej i Chaosu stworzyli Piramidę Sierpińskiego. Przestrzenne fraktale można oglądać w holu Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 23 w Gliwicach do połowy lipca.

Dostępne w bibliotece Piramidy Sierpińskiego – pierwszej, drugiej i trzeciej iteracji – powstały w ramach projektu mającego na celu promocję wiedzy o fraktalach. Przestrzenne fraktale będące tworami o zerowej objętość i wymiarze równym 2, stworzyli studenci Koła Naukowego Geometrii Fraktalnej i Chaosu działającego na Wydziale Matematyki Stosowanej. Na pierwszy rzut oka wyglądające dość niepozornie konstrukcje powstawały przez długie tygodnie. Teraz piramidy pierwszej (zielona), drugiej (niebieska) i trzeciej (czerwona) iteracji można oglądać w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej. Może ktoś podejmie się wyzwania i wykona model czwartej iteracji? Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy z opiekunem studenckiego koła naukowego prof. Markiem Berezowskim.
Osoby, którym nie uda się dotrzeć do biblioteki przez 15 lipca, zachęcamy do obejrzenia prezentacji online powstałych fraktali.

Wiadomość utworzona: 1 lipca 2016 11:05, autor: Agnieszka Moszczyńska